Brak komentarzy
kot śpiący na materacu

Czy lepszy jest materac lateksowy czy piankowy?

Otóż to, który wybrać? Oto interesujące pytanie. Skupmy się przede wszystkim na rozbieżnościach, począwszy od tych najbardziej bazowych. Otóż wybór następuje tu między materacem sprężynowym — zwanym potocznie też piankowym a lateksowym, który składa się głównie z tego miękkiego kauczuku. Jak znamy już tę różnicę, pora sprawdzić następne.

Jego twardość

Materace piankowe dzięki swym zdolnościom do równorzędnego rozkładania punktów nacisku, są znacznie bardziej puszyste niż ich lateksowe odpowiedniki. W praktyce sprawa wygląda podobnie, bo kiedyś dosyć niewygodne i mało elastyczne materace lateksowe są dziś nieporównywalnie bardziej wygodne i łatwiejsze w użytkowaniu.

Wytrzymałość

Tutaj materace lateksowe deklasują materace piankowe. Te piankowe służą nam wiernie mniej więcej 10 lat, w czasie gdy materac lateksowy będzie służyć nam ok. 20-30 lat.

Ekologia i środowisko

Wygodny materacKonfiguracja tego, na czym spędzasz całą noc powinno Cię zainteresować, bez względu na to czy ekologia ma dla ciebie znaczenie. W materacach piankowych nierzadko stosuje się chemiczne zmiękczacze, natomiast lateksowy jest materacem produkowanym głównie z jednego rodzaju materiału, dzięki czemu jest bardziej naturalny.To jego naturalność sprawia, że jest także pewniejszy dla Ciebie i Twojego zdrowia. W sprzedaży znajdziesz także lateks syntetyczny lub mieszany, ale zawarta w nim ilość chemii jest mniejsza niż w materacach piankowych. Patrząc na to z innego punktu widzenia te piankowe odpowiedniki poddawane są przecież różnym badaniom, a ich skład regulowany jest przez określone rozporządzenia i ustawy, co skutkuje tym, że ich wpływ na nasze zdrowie nie może być szkodliwy.

Musimy dokonać wyboru czy chcemy mieć materac troszkę mniej komfortowy, ale wytrzymalszy, czy bardziej wygodny, lecz wymagający częstszej wymiany. Tak samo materace piankowe, jak i materace lateksowe mają swoje minusy i plusy, a wybór, którego dokonamy, musi zależeć tylko i wyłącznie od naszych potrzeb, a nie obiegowej opinii.

 

Napisz komentarz